Archiwum styczeń 2016


sty 06 2016 Zakończenie - czyli podsumowanie !
Komentarze: 0

To moja ostatnia notka w tym blogu. Zdaję sobię sprawę, że przedstawione tutaj zagadanienia i problemy można rozwinąć oraz poszerzyć.


Wybrałem tutaj zagadnienia które z MOJEGO  punktu widzenia  były warte uwagi oraz rzecz jasna mogły być przydatne oraz sprawdzone :)


Osobiście mi oraz domownikom najbardziej przypadła do gustu metoda "pokoju rzymskiego" oraz "metoda haczykowa:"


Porządkowanie notatek tylko z "podstaw  logistyki" zajęło mi bite dwa dni... Okaże się już wkrótce czy efekty będą warte wysiłku włożonego w ich przepisywanie oraz porządkowanie.


Dieta oraz muzyka - Muzyka przyciszona oraz w odpowiedniej "barwie" czyni cuda, możliwości mózgu zostay bez wątpienia zwiększone, podobnie sprawa ma się z czynnikami rozpraszającymi. Wiadomym było mi już wcześniej  - trzeba tylko sprawę konsekwentnie utrzymywać.


Dziękuję i do zobaczenia !

 

logistyk15 : :
sty 04 2016 Podumowanie
Komentarze: 0

Witam

Dziś oto podsumuję swoją pracę w tym semetrze :D

Tworzenie tego bloga poniekąd zmusiło mnie do poznania nowych metod uczenia się których wcześniej nie znałem.Muszę przyznać że nie żałuję że zacząłem tworzyć ten blog dzięki temu wiem jak efektywniej się uczyć i co poprawić w swojej nauce 

Pozdrawiam

KB

sty 02 2016 Sesja za pasem - nowe odkrycie !
Komentarze: 0
NOTOWANIE METODĄ CORNELLA
 
Metoda ta powstałam w latach 50-tych w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie na Uniwersytecie Cornell, którego pracownikiem był właśnie Walter Pauk. Wszystko opiera się na wyciąganiu słów kluczowych z głównej notatki.

 


Dzielimy kartkę na dwie części. Lewa, zawierająca słowa kluczowe, powinna być mniejsza (ok. 6 cm.) Prawa kolumna, w której będziemy zapisywać główną notatkę, to analogicznie pozostała część kartki. Kilka dolnych wierszy odgradzamy poziomą linią - w tym miejscu będą znajdowały się podsumowania.

Kolumna głównej części notatki 
Tu zapisujemy wszystko, co jest warte zapamiętania w formie pełnej treści,
czyli tworzymy zwykłą notatkę. Schematy, diagramy, wykresy, definicje, całe zdania...

Kolumna słów kluczowych
W tym miejscu wpisujemy krótkie pytania do tekstu głównej notatki, same hasła, daty, nazwiska itp,
które przy nauce mają nas pobudzić do przypomnienia sobie, co zapisaliśmy w głównej kolumnie.

Podsumowania
Nie powinny być dłuższe niż 2-3 zdania.
Krótko streszczamy, o czym jest notatka na tej danej stronie.


Naturalnie, nie jest to moje odkrycie. Postanowiłem pozonaną na zajęciach metodę rozwinąć oraz przystosować do własnych potrzeb. Ze sterty chaotycznych notatek wyłonił się jako taki porządek. Korzystając z oczywistej jak się wydaje metody przedstawionej powyżej mozna dojść do wniosku, że notatki "tworzone" na wykładach nie pójdą na marne :)


Polecam ! chociaż jak mówią " Każdy głupi może mieć porządek, geniusz panuje nad chaosem" :)


Pozdrawiam

 

Paweł

logistyk15 : :
sty 01 2016 KONIEC
Komentarze: 0

ZAKOŃCZENIE

Witam po raz ostatni.

Dobiega czas zakończenia bloga odnośnie efektywnego uczenia się.

Mam nadzieje że Wam się spodobał.

Zródłem moich inspiracji dotyczących metod uczenia się była książka T. Buzana " Pamięc na zawołanie" jak również wiedza zdobyta na wykładach u Pani Dr J. Ogrodnik oraz własne doświadczenie.

Dzięki pisaniu tego bloga wiele się nauczyłam i mam nadzieję że Wam też jakaś metoda przypadła do gustu i wykorzystacie ją w praktyce.

Na koniec chciałabym podziękowac kolegom z grupy: Kamilowi B. i Pawłowi R. którzy założyli tego bloga do którego mogłam dołączyc.

Czekam na ocene.

Pozdrawiam J B-W

logistyk15 : :