Archiwum listopad 2015, strona 1


lis 02 2015 Wpływ wysiłku fizycznego na naukę
Komentarze: 0

Witam, 

W moim pierwszym wpisie chciałbym opisać jak wpływa sport na moje efekty w uczeniu się :D

Pewnie każdy ma takie chwile, że ma ogrom nauki, milion myśli na minute, a do tego jutro kolokwium. Siedzimy nad tymi notatkami i nic nie chce "wejść do głowy". Nie potrafimy się skupić.

Muszę się wam przyznać, że nie jestem zbyt cierpliwą osobą i nie potrafie zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Miałem duże problemy zanim doszedłem do równowagii między nauką, a odpoczynkiem. Teraz nie potrafię zrozumieć tego, że osoby siedzą całymi dniami nad książkami lub notatkami, a później nie mają siły na nic więcej, są ospali i "nie do życia".

Mój prosty sposób na "nie nudzenie się" podczas nauki to robienie przerw, podczas których trenuję.

Mogę każdemu polecić tę formę nauki, ponieważ wysiłek fizyczny, nie tylko działa na nasze mięśnie, ale i na umysł. Po wysiłku fizycznym jesteśmy spokojniejsi, "wyluzowani" i nie mamy zaprzątniętej głowy niepotrzebnymi myślami.

Pozdrawiam

KB

lis 01 2015 Odpowidenia Dieta !
Komentarze: 0


Postanowiłem zacząć od rzeczy najbardziej przyjemnych :) Nie każdy jednak wie, jak ważną rolę podczas przyswajania wiedzy pełni odpowiednio zbilansowana dieta.

Mózg potrzebuje witamin z grupy B, a szczególnie witaminy B6 i B12, do wielu funkcji umysłowych. Powszechnie wiadomo, że witamina C pomaga wzmacniać odporność organizmu, Mało kto wie, że witamina C w diecie mózgu powoduje:

przyspiesza odtruwanie organizmu, wzmaga walkę z wolnymi rodnikami, pomnażanie ilości witaminy E, niweluje bezsenność, i wiele innych pozytywnych funkcji

Dodatkowo woda to podstawa, przyjmuje się, że potrzebujesz dziennie tyle wody, ile Twoja waga podzielona przez 11. W ten sposób można łatwo ustalić potrzebną ilość wody.


Niezwykle ważnym elementem diety dla mózgu są tłuszcze nienasycone. To one tworzą w 70% mielinę, czyli tłuszczowo-białkową powłokę neuronu, odżywiającą go i przyspieszającą przewodzenie.

Twoje ciało produkuje wiele potrzebnych substancji (np. 15 rodzajów białek), lecz nie jest jednak w stanie wyprodukować tego rodzaju tłuszczu. Jeśli nie dostarczysz go mózgowi Twoja pamięć i procesy poznawcze będą osłabione.Tu mózg potrzebuje Twojej pomocy!

Dieta mózgu - zadbaj o duże ilości ziaren i pestek

Tak niewiele potrzeba, aby wzmocnić swój mózg! Wystarczy, zamienić paluszki, chipsy i inne przekąski na zdrowe orzechy czy słonecznik. Twój mózg będzie Ci naprawdę wdzięczny, zapamiętując szybciej i na dłużej.W skład nienasyconych kwasów tłuszczowych wchodzą dwa ważne kwasy Omega-3 i Omega-6. Możesz je znaleźć w oleju rybnym lub w oleju z lnu, a także w pestkach słonecznika, dyni czy w orzechach włoskich.

Kolejny wpis za tydzień. Po solidnym "naoliwieniu mózgu" czas będzie skupić się na "sztuczkach" przedstawonych przez prekursora tematki Tonyego Buzna :)

logistyk15 : :